0 533 248 43 92

Altındağ / ANKARA

Radyant Isıtma

Radyant ısıtma, günümüzde, sadece endüstriyel binalarda değil, çarşı, market, spor salonu, cami, kafe, teras, açık alanlar gibi sosyal yaşamın olduğu mekanlar ile modern tavukçuluk işletmelerinde de sıkça kullanılmaktadır. 

Geleneksel ısıtmada ( iletim + taşınım ) hava, yani tüm hacim ısıtılır. Bu ısıtma biçimi, iyi izoleli, alçak tavanlı, küçük ve kapalı alanlar için uygundur. Radyant ısıtmada ( ışınım ) ise ısıyı, istediğimiz yüzey üzerinde elde etme imkanımız vardır. Bu yüzey, çalışan insanlar, özel çalışma ortamı isteyen makinalar yada hareketli bir bant olabilir. Hacim; ışıma ile ısıtılan yüzeylerin, yayacakları ısı ile dolaylı olarak ısınır. Yüksek tavan ve büyük hacimli binalarda, en ekonomik ve en ideal yöntem, radyan ısıtma ( ışıkla ısıtma ) sistemidir.
 
Isıtılan her cisim, etrafına ışıma yapar. Yüzey sıcaklığı yaklaşık 300° C civarına ulaşınca, pratik olarak bir ısıtmadan bahsedilebilir. Işımanın gücünü, yüksek derecelerde ( 500 – 900 °C gibi ) ısıtılan malzemenin ısıya dayanıklılığı ve ışığı yansıtma kabiliyeti belirler. Yüksek yansıtma özelliğine sahip ve ısıya dayanıklı yüzeylerden daha iyi verim alınır.
 
Küçük alan uygulamalarında, yine gaz ile çalışan küçük sobalar ve elektrik enerjisi ile çalışan, oldukça pratik çözümler sunan modelleri ile RADYANT ISITMA, oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.Planlı Çalışma

Uygun Fiyatlama

Ürün Garantisi

Ücretsiz Montaj

Telefon: 0312 309 13 63
FAX: 0312 309 46 96
GSM: 0533 248 43 92
MAIL: ulucanlarmekanik@gmail.com
ADRES: Uçar Tic.Mrk. Mehmet Karagöz Cad.
No:5/291 Ulus Rüzgarlı Altındağ/Ankara


E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun